Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, gezilecek yerler, hemen hemen sınırsız olarak tanımlanabilir. Plajlardan antik eserlere kadar, gece kulüplerinden çarşılara hanlara kadar, her bölgeyi gezebilir, değerlendirebilirsiniz. Her bölge hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kıbrıs’ta nerelere gidilir Sorusunun, plajlar, tarihi kalıntılar, gece kulüpleri gibi sınıflara, alışveriş mekanları ya da merkezleri gibi sınıflara ayırmak mümkündür.
Bize 7/24 Yazabilirsiniz

Kıbrıs’ta Gidilecek Tarihi Mekanlar

Nerelere gidebilirsiniz? Sorusunu önce, Kıbrıs’a gidilecek tarihi mekanlar olarak cevaplayalım. Girne Tekne Turu Oldukça eski medeniyetlere dayanan, farklı tarihi ortamların, kalıntıların, eserlerin olduğu bir ada ülkesinden bahsedilmektedir. Elbette dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Kıbrıs’ta Nerelere Gidilir? Dağların arasına sıkışmış güzel bir köy görmek istiyor iseniz, amodos köyü sizlere tavsiye edilecektir. Akdeniz havasının hakim olduğu bir yerde bulunmak istiyor iseniz, larnaka sizlere tavsiye edilecektir.

Daha farklı bir anlayışı gündeme getirmeniz durumunda, Soli Harabeleri ve Tiyatroları bölgesini tercih edebilirsiniz. Lefkoşe de bulunan Büyükhan yapısı da dikkatinizi çekebilir. Bizans döneminden kalma Aziz Mamas Kilisesi de görebileceğiniz tarihi eserler arasında bulunmaktadır. Zamanın ötesinde bir yapı anlayışı ile sizleri karşılayacak olan eser, Mavi Köşk olacaktır. Girne yat limanı sizlerin ışıltısını görmeniz gereken yerler arasına adını yazdırmıştır.

Girne’ye gitmişken, batık gemileri ile meşhur olan Girne Kalesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Karadeniz havasının hakim olduğu, Bellapais Manastırı Kıbrıs’a gidenlerin, mutlaka görmesi gereken detaylar arasında bulunmaktadır. Barbarlık Müzesi, surlariçi bölgesi ve Girne’yi kuşbakışı görebileceğiniz Hilerion Kalesi de, görebileceğiniz tarihi dokular arasında yer almaktadır.

📌Kıbrıs’ta Nerelere Gidilir?

Kıbrıs gerek coğrafi güzellikleri gerek ise beşeri güzellikleri kapsamında çok önemli bir ülkedir. Peki Kıbrıs’ta nerelere gidilir? Bu gidilecek yerleri sizler için bir liste şeklince inceleyerek sitemizde konumlandırdık. Buradan detaylı bilgileri alabilirisiniz.

📌Kıbrıs Gezip Görülecek Yerler Neresidir?

Ekstra olarak Kıbrıs gezip görülecek yerler açısından da bir parantez açıp bu konu başlığında da sizler için incelemelerimizi gerçekleştirdik. Yapmış olduğumuz bu incelemelerin sonucunda da rahatlıkla Kıbrıs üzerinde nerelere gidebileceğinizi, nereleri görmeniz gerektiğini ve özelliklerini sitemize giriş yaparak çok rahat bir şekilde görebilirsiniz.

📌Kıbrıs Tarihi Yerleri Hangileridir?

Tarihi yerler açısından da incelemelerimizi gerçekleştirdik. Bu açıdan yapmış olduğumuz incelemeler kapsamında Kıbrıs tarihi yerleri hangileridir diye merak ediyorsanız, bunun için sitemize giriş yapabilirsiniz. Sitemizde Kıbrıs’ın hangi tarihi yerlerini gezip görebileceğinizi çok rahat bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

📌Kıbrıs Gece Kulüpleri Nasıldır?

Kıbrıs gece kulüpleri ile de ünlü olan bir ülkedir. Magosa gibi bölgelerinde oldukça önemli gece kulüpleri bulunmaktadır. Bu gece kulüplerinde ne gibi hizmetlerin bulunduğunu, fiyatlarını, gece kulüplerinin merkezini ve etkinliklerini öğrenmek istiyorsanız bunun için sitemize giriş yapıp genel bir inceleme gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Kıbrıs’ta Gidilecek Plajlar

Nereye gidebilirsiniz? Kıbrıs’ta nerelere gidilir Deniz turizminden en iyi nerede yararlanabilirsiniz? En güzel plajlar, en güzel denizler nerededir? Kıbrıs’ta gidilecek plajlar anlayışının içerisinde, hangi seçenekler bulunmaktadır? Adını mutlaka duyduğunuz, Altınkum Sahilleri ilk sırada yer almaktadır. Sizlere tavsiyemiz Kıbrıs’a gidiyor iseniz, mutlaka altınkumun görmeniz, burada tatil fırsatını değerlendirmeniz olacaktır. Yeşilırmak Plajında yer alabilirsiniz. Alagadi Plajını görebilirsiniz.

Escape beach clup plajını da görmeniz tavsiye edilecektir. Glapsides plajı ya da paphos acopulco plajı ya da aya napa plajı da, tercih edebileceğiniz, eşsiz güzellikler arasında yer almaktadır. Gerçekten sarı plaj kumlarındai ince plaj kumlarında bulunmak istiyor iseniz, bu bölgeleri görmelisiniz. Kıbrıs’ta Nerelere Gidilir? Gerçekten plaj kumları ile bütünleşmiş, masmavi denizi görmek istiyor iseniz, burada sizler ile paylaştığımız plajları görebilirsiniz.

Kıbrıs Gezilecek Yerler

Nereye gidebilirsiniz? Kıbrıs gezilecek yerler anlayışında, ana başlıklar ya da gerçekleşecek faaliyetler nelerdir? Bu konuda sizlere farklı bir tanımlama ile karşılık vereceğiz. Turistik ve simgesel yerlerde bulunabilirsiniz. Merkezi ve ilgi çekici bölgeleri görebilirsiniz. Katedraller bölgesinde kiliseler bölgesinde yer alabilirsiniz. Bütün tarihi yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Eski kalıntıları görebilirsiniz. Mimari yapıları, kutsal ve dini yerleri ziyaret edebilirsiniz. Anıtları heykelleri görmeniz mümkün olacaktır. Köprüleri görmeniz, manzara izleyebileceğiniz ortamlara gitmeniz mümkün olacaktır. Elbette manzaralı yürüyüş bölgelerinde ya da tarihi yürüyüş alanlarında yer alabilirsiniz. İskeleleri görebilirsiniz. Stadyumları arenaları görebilirsiniz. Camileri görmeniz mümkün olabilir. Halk merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Hayalet şehirlerde hükümet binalarında yer alma, görme tanıma şansına sahip olabilirsiniz.

Kıbrıs Festivalleri

Her ne kadar doğrudan gidip görme anlayışını temsil etmiyor olsa da, Kıbrıs’a geldiğinizde, mutlaka katılmanız gereken etkinliklerden bir bölümünü de, Kıbrıs festivalleri meydana getirecektir. Kıbrıs’ta nerelere gidilir Sorusunun bir nevi karşılığı olduğunu söylemek mümkündür. Kıbrıs’ta Nerelere Gidilir? Kıbrıs’ta her yıl yaz mevsiminde düzenlenen farklı festivallerin yer aldığı görülecektir. Genellikle Kıbrıs’ta üretilmiş ürünlerin adını taşıyan festivallere yer verilmektedir.

  • Eğer, Kıbrıs’a Mayıs ve Haziran aylarında gelmiş iseniz, bu durumda uluslararası müzik festivaline katılabilirsiniz.
  • Haziran ve Temmuz aylarında gelmiş iseniz, Gazimağusa’da düzenlenen Kültür Sanat Festivali’ne katılabilirsiniz.
  • Eylül ayında Kıbrıs’ı ziyaret etmiş iseniz ya da etmeyi planlıyor iseniz, Kıbrıs tiyatro Festivali’nde yer alabilirsiniz.
  • Ekim ayında Kıbrıs ziyareti yapmayı planlıyor iseniz, uluslararası zeytin Festivali’ne katılmanız mümkün olacaktır.
  • Yine Eylül ayında iseniz, Kıbrıs’a ve Lefkoşe şehrine gelmiş iseniz, güzellik yarışmasında yer alabilirsiniz.
  • Güzelyurt bölgesine gider iseniz, portakal Festivali’ni görebilirsiniz.
  • Haziran aylarında ya da Temmuz aylarında, Kıbrıs ziyaretlerinde ayrıca, İskele Festivali’nde bulunabilirsiniz.
  • Uluslararası Altın Salkım belgesel Film Festivali’nde yer alabilirsiniz.
  • Geçitkale Belediyesi tarafından düzenlenmiş olan, Hellim Festivali de, gitmeniz, görmeniz gereken etkinlikler, ilgi çekici faaliyetler arasında bulunmaktadır.