Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, en fazla ilgi gören şehirlerden bir tanesi hiç şüphesiz ki, Girne olacaktır. Girne gezileri anlayışında her türlü beklentinin karşılandığını göreceksiniz. Yat turu, tekne turu, deniz kum ve güneş, tarihi çarşılar, alışveriş merkezleri, eğlence mekanları, liman bölgesi gezi planınızın içerisinde yer alabilir.
Bize 7/24 Yazabilirsiniz

Girne Gezileri Gezilecek Yerler

Arzu etmeniz durumunda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Girne ziyaretlerinde, tercih edebileceğiniz yerler hakkında, sizlere bilgi akışını sağlayacağız. Girne’de gezilecek yerler anlayışının tarihi mekanlarına baktığınızda, farklı seçeneklerin, dokuların yer aldığını göreceksiniz.

Beylerbeyi köyü anlamı ile eş olan Barış Manastırı olarak da bilinen, bellapais Manastırı gezebilirsiniz.

Hilarion kalesini ziyaret edebilirsiniz.

Batık Gemi Müzesi’ni görebilirsiniz.

Karaoğlanoğlu Müzesi ve şehitliğini ziyaret edebilirsiniz.

Tarihte önemli bir yere sahip olan, çıkartma plajını ziyaret edebilirsiniz.

Müzeyi, bu tarihi mekanı ziyaret planınıza dahil edebilirsiniz. Beklentiniz neyse karşılığını mutlaka Girne tarihi dokularında alacağınızı göreceksiniz.

Elbette bunlar ile birlikte, Koru çam ve Akdeniz köyleri bölgesini görebilirsiniz.

Hazreti Ömer türbe ve meclisinde yer alabilirsiniz.

📌Girne Gece Hayatı Eğlenceli midir?

Girne gece hayatı bakımından her yaş grubuna hitap etmektedir. Gece kulübü, bar ve pub gibi eğlence mekanları bulunmaktadır. Bu mekanlar içerisinde tüm gün eğlenebilmeniz mümkündür. Girne bölgesinde eğlence sınırsız bir şekilde ilerlemektedir. Belirli aralıklarda eğlenebilmeniz gibi bir durum söz konusu değildir. Girne gece hayatı eğlenceli ve dur duraksız ilerlemektedir. Belirli bir saat diliminde eğlenmeniz gerekmemektedir.

📌Girne Yat Turlarında Yemek Hizmeti Var mı?

Yat turlarında sevdikleriniz ile zaman geçirirken gün içerisinde yemek hizmetinden faydalanabilmeniz mümkündür. Girne yat turlarında yemek hizmeti turun hangi zaman dilimleri içerisinde gerçekleştiğine göre özel öğün olarak sunulmaktadır. Bu sayede gideceğiniz turun zaman dilimine göre yemek hizmetinden faydalanabilirsiniz.

📌Girne Otelleri Konforlu mu?

Konfor konusunda yer alan otel seçenekleri incelendiğinde her şey dahil ve temizlik konusunda titiz bir şekilde çalışmakta olduğu gözlenmektedir. Girne otelleri konforlu olması ile almış olduğu yorumlar olumlu şekilde yer almaktadır. Tatiliniz esnasında otel ve pansiyon seçeneklerinde keyifli bir konaklama sürdürebilmeniz mümkündür.

Girne’ye Nasıl Gideceğim?

Tatil planı meydana getirmiş iseniz, Kuzey Kıbrıs’a gitmeyi düşünüyor iseniz ve tatil planınızda Girne yer alıyor ise, ulaşım imkanları hakkında da sizlere kısa bir bilgi verelim. Girne’ye nasıl gideceğim? Önce Havaalanı taşımacılığı ya da deniz yolu taşımacılığı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelmelisiniz. Havayolu taşımacılığında Lefkoşa’da bulunan Ercan Havalimanı’na geleceksiniz. Türk Hava Yolları ile Atlasjet ile Pegasus ile rahat bir şekilde ulaşım sağlamanız mümkündür. Mersin, Taşucu ve Alanya limanlarından, denizyolu taşımacılığı ile gelmeniz mümkündür. Feribot seferleri ile ya da arabalı feribot seferleri ile rahat bir şekilde, konforlu bir şekilde ulaşım imkanı yaratılmıştır. Limana ya da Havalimanı’na geldiğiniz andan itibaren, ulaştırma hizmetlerine ihtiyaç duyacaksınız. Kendi arabanız ile gelmiyor iseniz, taksi kiralama hizmetinden ya da araç kiralama hizmetinden yararlanabilir ve ekonomik fiyatlar ile Girne’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Girne Gece Hayatı

Elbette Girne gezileri içerisinde tercih edilen seçeneklerden bir tanesi de, hiç şüphesiz ki Girne gece hayatı olacaktır. Girne Tekne Turu Değişik mekanlarda yer alma fırsatına, avantajına sahip olacaksınız. Sınırsız içki anlayışı ile giriş ücretlerinin ödendiğini göreceksiniz. Barlarda pavyonlarda yer alacaksınız. Kafelerde restorantlarda yer alacaksınız. Diskolarda ve benzeri eğlence ortamlarında günün keyfini çıkaracaksınız. Arzu edenler için oteller bölgesinde, otellerin altında yer alan casino ortamlarında vakit geçirme şansı da yaratılmıştır. Türkiye’de de bilinen adıyla kumarhanelerde de Girne gece hayatını değerlendirmeniz mümkün olabilir.

Girne Yat Turları

Girne Gezileri içerisinde mutlaka en az bir defa denemeniz gereken faaliyetlerden bir tanesi de, Girne yat turları olacaktır. Tekne kiralama, yat kiralama gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Gruplar için düzenlenen etkinliklere, turlara katılım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bireysel olarak aileniz ya da şirket çalışanlarınız veya gruplarınız ile birlikte, özel yat kiralama hizmetini almanız da mümkün olacaktır. Komple Kıbrıs sahillerini gezip görme şansına, avantajına sahip olacaksınız. Farklı aktivitelere katılma imkanının yaratıldığını göreceksiniz. Uygun fiyatlar ile hizmet alma şansından da yararlandığınızı görebilirsiniz. Tercih edeceğiniz tura göre, 80 Türk Lirası kişi başı ücretten yararlanmaya başlayabilirsiniz. Yine tercih edeceğiniz etkinliğe göre, daha rahat, daha konforlu, elit bir anlayışı düşünüyor iseniz, 30 euro ile 50 euro aralığında, kişi başı ücret anlayışını görmeniz mümkün olabilir.

Girne Otelleri

Mutlaka Girne gezileri içerisinde konaklama ihtiyacını gidermek amacıyla, farklı otellerden pansiyonlardan bir tanesini tercih etmeniz gerekecektir. Girne otelleri her şey dahil sistemi ile çalışmaktadır. Uygun fiyatlar, ekonomik fiyatlar ile hizmet verildiği görülmektedir. Kaliteden, konfordan ödün verilmeyen, 5 yıldızlı otel anlayışının dahi bulunduğunu göreceksiniz. Limana yakın oteller, şehir merkezinde kalan oteller, eğlence merkezinde kalan, eğlence merkezlerine yakın oteller gibi de sınıflamaların yapılması mümkündür.

Rezervasyon sistemini özellikle tatil sezonunda uygulamanız tavsiye edilecektir. İşletmeler, oteller, otellerin müşteri hizmetleri ile irtibata geçmeniz ve rezervasyon sistemi ile hareket etmeniz, tavsiye edilmektedir. Ayrıca, konaklama ihtiyacı ile tercih ettiğiniz otelle irtibat kurduğunuzda, mutlaka sunulan etkinlikler, faaliyetler, gezi programları hakkında da bilgi sahibi olmanız tavsiye edilmektedir. Gelmeden önce, yat kiralama hizmeti, tekne turuna katılma hizmeti gibi bir planınız bulunuyor ise, konaklamayı düşündüğünüz otelin, bu konuda tur şirketleri ile anlaşması olma ihtimalini düşünmelisiniz.