Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü, oldukça sıcak bir ada ülkesini temsil etmektedir. Türkiye’nin güneyinde bulunan Kuzey Kıbrıs, genel anlamda Kıbrıs adasının da Kuzey bölümünde yer almaktadır. Girne Tekne Turu Türkiye tarafından resmi anlamda tanındığı görülecektir. 5 farklı şehir Kıbrıs’ta görebileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır. Başkent Lefkoşa, Kıbrıs gezilecek yerler arasında elbette ilk sırada yer alacaktır.
Bize 7/24 Yazabilirsiniz

Bunun ile birlikte, ticaret limanı olarak dikkat çeken Gazimağusa, en turistik Liman şehri olan Girne, doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Güzelyurt, adanın yine turistik bölgelerinden bir tanesi olan Maraş ve Karpaz ile güzel sahil şeridi olan İskele Kıbrıs’ta göreceğiniz, gezeceğiniz, değerlendireceksiniz yerler arasında bulunmaktadır. Tüm ada hakkında yeterli bilgi elde etmek istiyor iseniz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bir tatil planı gerçekleştirmeyi düşünüyor iseniz, müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Sitemizde sizler için hazırlamış olduğumuz bilgilerden kendimize bir tatil planı çıkarabilirsiniz.

Kıbrıs’a Nasıl Gideceğim?

Gezilecek yerler, tarihi dokular, turistik mekanlar hakkında bilgi vermeden önce, nasıl bu ada ülkesine ulaşacağınız hakkında kısa bir bilgi verelim. Kıbrıs’a nasıl gideceğim? Havaalanı ya da denizyolu taşımacılığı gibi sistemleri kullanmanız mümkün olabilir. Havalimanı ile ulaşım imkanı, Ercan uluslararası Havalimanı’na sağlanacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti üzerinden bu ada ülkesine tarifeli uçaklar ile uçuş yapıldığı görülmektedir. Denizyolu taşımacılığını tercih edecek iseniz, yine Türkiye’den Taşucu limanından, Mersin limanından ve Alanya limanından ulaşım sağlayabilirsiniz. 240 yolcu kapasitesine sahip olan tekneleri kullanmanız mümkündür. Hızlı feribot seferlerinden yararlanmanız mümkündür. Arabalı feribot seferleri ya da yük gemileri ile de Kıbrıs’a gitmeniz mümkün olacaktır.

📌Kıbrıs Gezilecek Yerler Neresidir?

Kıbrıs hem ada ülkesi olması hem de çeşitli olanakları sunması ile muazzam ülkeler arasında yer almaktadır. Seyahat açısından da Kıbrıs gezilecek yerler neresidir diye inceleme yapmak isteyebilirsiniz. Sizler için yaptığımız değerlendirmelerin sonucunda hangi seyahat yerlerinin bulunduğunu sitemiz üzerinden tespit edebilirsiniz.

📌Kıbrıs Tarihi Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Kıbrıs tarihi gezilecek yerler açısından da oldukça geniş bir açıya sahip bir ülkedir. Bu noktada da sizler için değerlendirmelerimizi gerçekleştirdik ve Kıbrıs’ta nereleri gezip görebileceğiniz ile ilgili tüm detaylı bilgilere sitemiz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

📌Kıbrıs Meşhur Yemekleri Nelerdir?

Aynı zamanda Kıbrıs’ın yemeklerinden de söz etmek gerekiyor. Kıbrıs meşhur yemekleri nelerdir şeklinde araştırma yaptığınızın farkındayız ve bu kapsamda da sizler için Kıbrıs’ın meşhur yiyeceklerini inceledik. Sitemizde bu incelemeleri görebilirsiniz.

📌Kıbrıs Meşhur Barları Nerelerdedir?

Gece hayatının maksimum düzeyde yaşandığı bu merkez hakkında Kıbrıs meşhur barları nerelerdedir diye araştırma içerisine girebilirsiniz. Sizler için Kıbrıs’ın en meşhur barlarını sitemizde konumlandırdık. Buradan bilgi alabilir ve değerlendirmelerinizi ona göre yapabilirsiniz.

Kıbrıs İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır?

İster denizyolu taşımacılığı, ister havayolu taşımacılığı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geldiğinizde, ada içi ulaşım imkanlarından farklı seçenekleri değerlendirmeniz mümkün olabilir. Kıbrıs gezilecek yerler nasıl görülecek? Kıbrıs içi ulaşım nasıl sağlanır?

Araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Taksi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Kıbrıs için seferlerden yararlanmanız mümkün olabilir. Özellikle rezervasyon sistemine dikkat eder iseniz, bu sayede adada özel tahsis işlemlerinin, özel araç kiralama işlemlerinin yapıldığını da görebilirsiniz.

Kıbrıs Plajları

Ada hakkında, adaya nasıl gideceğiniz hakkında Kıbrıs gezilecek yerler hakkında bir bilgi verdikten sonra, şimdi dünyaca meşhur Kıbrıs plajları hakkında sizlere sitemiz üzerinden biraz bilgi aktaralım. Sizlere 9 farklı plajı tavsiye edeceğiz. Eğer tatil ya da seyahat amacınız deniz, güneş ve kumsal ise, mutlaka bu plajları görmelisiniz.

  • Altınkum Sahilleri ve
  • Yeşilırmak Plajı tavsiye edilecek seçeneklerin ilk sıralarında bulunmaktadır.
  • Aagadi Plajı,
  • Escape Beach Club,
  • Glapsides plajı ve
  • Acapulco plajı,
  • Aya napa ve
  • Paphos Plajı da Kıbrıs’ın meşhur 9 plajı arasında yer almaktadır.

Altınkum sahilde Riyad’a Plajı, isminden de anlayabileceğiniz gibi, dünyaca tanınan, bilinen plaj ya da sahil şeridini temsil etmektedir. En belirgin özelliği altın rengi kumlara sahip olması ve masmavi bir denizin karşınıza çıkarılmasıdır. Yeşilırmak Plajı Lefke şehrinde bulunmak ile birlikte, sevimli bir köy kenarındaki yine dünyanın harika plajlarından bir tanesini temsil etmektedir. İstediğinizi değerlendirilebilir, istediğinizde muhteşem denizin, doğanın keyfine varabilirsiniz.

Kıbrıs Tarihi Mekanlar

Elbette vazgeçilmez özellikler, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gezilecek ya da görülecek yerler, Kıbrıs gezilecek yerler anlayışında sadece deniz turizmi ön plana çıkmaktadır. Kıbrıs tarihi mekanlar ile kalıntılar ile de adından söz ettirmektedir. Yine bu sitede sizler için tatil planına eşlik edecek yerler hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

Girne, tatil planına dahil edilebilir ve tüm Girne şehrini kuşbaşı görebileceğiniz Hilerion kalesini ziyaret edebilirsiniz.

Bozulmamış tarihi dokuları görmek istiyor iseniz, muhteşem bir görselliğe sahip olan bir ortamda bulunmak istiyor iseniz, bozulmamış yapıları ile ve bozulmamış sokakları ile dikkat çeken Surlariçi bölgesini görebilirsiniz.

Utanç evi olarak adlandırılan Barbarlık Müzesi,

Bellapais Manastırı,

Batık gemileri ile dünyada tanınan ve bilinen meşhur Girne Kalesi, yine görmeniz gereken tarihi dokular arasında bulunmaktadır.

Girne yat limanı kafeleri ile eşsiz bir güzelliği karşınıza çıkacaktır.

Mavi Köşk,

Aziz mamas Kilisesi,

Büyük Han,

Tiyatro denilince tiyatronun gelişmesi denilince akla gelen Soli harabe ve Tiyatroları da görmeniz gereken yerler arasındadır.

Berrak suya sahip plajların eşsiz güzelliğinin yanında, bu tarihi dokuları da ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca uzun sokakların ön plana çıktığı Larnaka’da, Kıbrıs tarihi dokuları ya da gezilecek yerleri arasında ön plana çıkmaktadır.