Bu sene tatil planınızda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yer alıyor ise, mutlaka bu ülkenin meşhur şehri Girne üzerinde de bir ziyaret programı oluşturmanız tavsiye edilecektir. Hatta doğrudan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne, Girne şehrine gelebilirsiniz. Tarihi doku ile bulaşabilirsiniz, muhteşem kumsallar ile buluşabilirsiniz. Eğlencenin tavan yaptığı eğlence mekanlarında, lüks restoran, kafe ya da otellerde, casino ortamlarında yer alma şansına sahip olabilirsiniz. Girne ile ilgili gezi rehberinde ya da tatil planında vazgeçilmez seçeneklerden bir tanesi de, Girne yat turu olacaktır.

Girne Yat Turuna Nasıl Katılabilirim?

Bu konuda sizlere 2 farklı seçenek üzerinden hizmet verildiğini göreceksiniz. Nasıl katılabilirsiniz? Girne yat turuna nasıl katılabilirim? Öncelikli olarak gelmeden işletmeler ile irtibata geçmek sureti ile rezervasyon işlemlerini yaptırabilirsiniz. Ön ödeme şartı ile daha ekonomik bedeller ile belirli bir tarihte düzenlenecek turlara katılım sağlayabilirsiniz. Burada belirleyici olan siz ve kararlarınız olacaktır. Katılım sağlamak amacı ile düzenlenen turların programlarına bakmanız tavsiye edilecektir. Çiftler için düzenlenen turlar bulunmaktadır, büyük gruplar için düzenlenen turlar bulunmaktadır, çocuklar için düzenlenen turlar bulunmaktadır, heyecan ve macera sevenler için düzenlenen turlar bulunmaktadır, aktivitelere, su sporlarına ya da oyunlarına katılmak isteyenler için düzenlenen turlar bulunmaktadır. Yine tavsiye edeceğimiz uygulama, rezervasyon işlemine de başlamadan önce, mutlaka kaç kişi geleceğinizi, nasıl bir tur hayal ettiğinizi belirlemeniz olacaktır. Bu doğrultuda canlı seçim işlemi ile birlikte, birbirinden farklı turlara, aktivitelere, eğlence dolu ortamlara katılma şansına sahip olabilirsiniz.

📌Girne Yat Turu Transfer Hizmeti Var mıdır

Girne bölgesinde ilk defa tatil yapacak iseniz sizlere sunulmakta olan transfer hizmeti bulunmaktadır. Girne yat turu transfer hizmeti sizi olduğunuz otelden almakta ve turun başladığı alana sizleri ulaştırmaktadır. Bu sayede ne şekilde bulacağım gibi soruları düşünmenize gerek bulunmamaktadır.

📌Girne Yat Turunda Rezervasyon Gerekir mi?

Yat turlarına katılmadan önce rezervasyon ile kişi sayınıza göre daha öncesinde iletişim kurmanız sizin için büyük bir ayrıcalıktır. Bu sayede yer sorunu yaşamanız veya arkadaş grubundan her hangi birinin dışarıda kalması gibi hususlar söz konusu olmamaktadır. Girne yat turunda rezervasyon ile oluşabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırabilirsiniz.

📌Girne Yat Turunda Gezi Nasıl İlerler

Yat turlarında gezi öncelikli olarak koylar ile başlamaktadır. Her koya varılması ile belirli bir süre orada kalınmakta ve sizlerin rahat inceleyebilmenize olanak verilmektedir. Denize girebilmeniz veya dalış yapabilmeniz gibi özel ayrıcalıklar bulunmaktadır. Bu sürede yat içerisinde yemek ve müzik gibi hizmetler devam etmektedir. Girne yat turunda gezi esnasında sizlere koylarda hakkında bilgilendirme ise ekstra olarak sunulmaktadır.

Girne Yat Turunda Su Sporları

Tercih etmek gerekçeniz, sadece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sahil şeridini, plajlarını görmek olmayabilir. Tercih etmek gerekçeniz, tur faaliyeti ile birlikte, su sporları etkinliklerine katılmayı düşünmek olabilir. Girne yat turunda su sporları anlayışına bakıldığında, düzenlenen turlarda çok farklı etkinliklerin, aktivitelerin yer aldığını görebilirsiniz. Şnorkelle dalış ile tüp dalış şeklinde düzenlenmiş bir tura katılabilirsiniz, tüplü dalış şeklinde düzenlenmiş bir tura katılım sağlayabilirsiniz. Balıkçı tekneleri ile düzenlenmiş bir tura, farklı bir tura katılım sağlayabilirsiniz. Deniz paraşütü etkinliklerine katılım sağlayabileceğiniz bir tur düşünüyor olabilirsiniz. Yamaç paraşütü yapmayı seviyor iseniz, bu kapsamında dahil edildiği bir tür organizasyonda yer alabilirsiniz. Sörf ilginizi çekiyor ise, ayakta kürekli sörf etkinlikleri ya da rüzgar sörfü veya uçurtma sörfü etkinliklerine katılım sağlamanız da mümkün olacaktır. Bahsettiğimiz gibi önemli olan tekne turunda ya da yat turunda nasıl bir plan yaptığınız, neyi düşündüğünüz, neyi hayal ettiğinizdir. Herkese, her kesime, her bütçeye, hatta her anlayışa uygun tekne turlarının, yat turlarının planlamaya dahil edildiğini göreceksiniz.

Girne Yat Kiralama Hizmetleri

Elbette sadece yat turuna katılım sağlama gibi bir etkinlikten yararlanmayacaksınız. Elbette istemeniz durumunda, yine kişisel bazlı veya grup halinde veya aile bazında yat kiralama işlemini de yapabilirsiniz. Girne yat kiralama hizmetleri anlayışında, her kesime, herkese, her bütçeye, her anlayışa hitap eden seçeneklerin bulunduğunu göreceksiniz. En güzel gününüzü muhteşem bir teknede geçirmek istiyor olabilirsiniz. Günü konforlu bir şekilde yaşamayı düşünüyor olabilirsiniz. Özel, elit, rahat, konforlu tur anlayışını gündeme getirmeyi planlıyor olabilirsiniz. Bu durumda sizlere verilecek hizmetler yat kiralama hizmeti olacaktır. Geceli yat kiralama hizmeti, günlük yat kiralama hizmeti gibi farklı seçenekler ile karşılaşacaksınız. Tercih bütçenize beklentinize konfor anlayışınıza bırakılmıştır.

Girne Yat Turunda Fiyatlar

Girne yat turu anlayışına katılım sağlamayı düşündüğünüzde, ekonomik bedelleri de hesaplamanız sizlere tavsiye edilecektir. Girne yat turunda fiyatlar kişi başı anlayış ile temsil edilmektedir. Genelde 70 ya da 80 Türk Lirasından başladığını söylemek mümkün olacaktır. Elbette yat kiralama hizmetine geçiş yaptığınızda, gruplar halinde hareket etme imkanı benimsenmiştir. Günübirlik kiralama hizmetinde 10 kişilik kapasitede 400 euro civarında bir bedel sizlerden talep edilecektir. Kişi başı ücret anlayışının içerisine yemekler ve sınırlı sayıdaki içecekler dahil olacaktır. Bunlara ayrıca para ödemenize gerek bulunmamaktadır. Gecelik kiralama hizmetini, yat kiralama hizmetini gündeme getirmeniz durumunda 7 gün ya da daha fazla işlemlerinde 700 ya da 800 Euro civarında bir fiyat anlayışı ile ancak, kişi başı bir fiyat anlayışı ile karşılaşabilirsiniz. Görüleceği üzere aslında astronomik rakamlardan bahsedilmektedir.