Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tatil planlarının vazgeçilmez seçeneklerinden bir tanesi, KKTC tekne turu olacaktır. Elbette denizi, kumu ve güneşi doyasıya almak istiyor olabilirsiniz. Bu yönde bir tatil planı hayal ediyor olabilirsiniz. Elbette ki Kıbrıs’ın tarihi dokularını görmek isteyebilirsiniz. Bu yönde bir tatil planı yapıyor olabilirsiniz ancak, nereye giderseniz gidin, ne şekilde bir tatil planı yapar iseniz yapın, tavsiye edilen uygulamalardan ya da aktivitelerden bir tanesi de, mutlaka katılmanız gereken tekne turları olacaktır. Her bütçeye, her kesime, herkese, her gruba hitap edecek farklı özelliklere sahip tekne turları düzenlenmektedir.

KKTC Tekne Turunda Yapılacak Faaliyetler

Tekne turuna katılım sağlamanız ile birlikte, tercih seçeneğiniz doğrultusunda farklı faaliyetlere de katılım sağlamış olacaksınız. KKTC tekne turunda yapılacak faaliyetler bahsedildiği üzere, sizler tarafından belirlenecektir. Klasik tekne turlarına katılabilir, adayı sahillerden görme şansına sahip olabilirsiniz. Tüm Kıbrıs sahillerini görebilirsiniz.

Günübirlik turlara katılabilir ya da gece turu anlayışında yer alabilirsiniz. Tercihleriniz doğrultusunda, tüplü dalış seçeneğinin yer aldığı şnorkel ile dalış seçeneğinin yer aldığı turlarda yer alabilirsiniz. Balıkçı tekneleri ile düzenlenmiş turlara katılım sağlayabilirsiniz. Deniz paraşütü faaliyetlerine ya da yamaç paraşütü faaliyetlerine katılım sağlayabilirsiniz.

Ayakta sürekli sörf hizmetinin de dahil edildiği turlarda yer alabilirsiniz. Rüzgar sörfü etkinliklerine ya da uçurtma sörfü etkinliklerine katılabilirsiniz. Arzu etmeniz durumunda klasik tur paketlerinin haricinde, tekne kiralama hizmetlerinden de yararlanmanız mümkün olacaktır.

📌Özel KKTC Tekne Turları Var mıdır?

Standart tekne turu hizmetlerinden faydalanmak istemeyen bireyler için özel tekne turları Kıbrıs'ta mevcuttur. Özel KKTC tekne turları sizlere özel olarak hazırlanmaktadır. Turlar içerisinde ekstra hizmet seçeneklerinden talep edebilmeniz mümkündür. Özel parti organizasyonları geziniz içerisinde ise yapabilmenize olanak verilmektedir.

📌KKTC Tekne Turlarında Yiyecek ve İçecek Servisi Mevcut mudur?

Kıbrıs tekne turları içerisinde fiyata dahil olarak yiyecek ve içecek serviler mevcut olarak yer almaktadır. Bunun beraberinde KKTC tekne turlarında yiyecek ve içecek servisi için ekstra talep edebileceğiniz özel tatlar veya alkol seçenekleri için ise öncesinde veya tur esnasında talepte bulunabilmeniz mümkündür.

📌Otelimden Tekne Turlarının Düzenlendiği Alana Nasıl Gidebilirim

Kıbrıs'ta ilk defa tatil yapacak iseniz sizlerin tekne turları alanına ulaşıma konusunda zorluk çekebilmeniz mümkündür. Otelimden tekne turlarının düzenlendiği alana nasıl gidebilirim hususunda sunulmakta olan transfer hizmetleri bulunmaktadır. Sizi otelinizden almakta ve turların düzenlendiği alana kadar ulaşım imkanını sizlere sunmaktadır. Bu sayede sizin ne şekilde ulaşım sağlayacağım gibi şeyleri düşünmenize gerek bulunmamaktadır.

KKTC Tekne Turunda Tercih Edilecek Gruplar

Elbette KKTC tekne turu faaliyetinde yer alma konusunda, bireysel olarak tercihte bulunabilirsiniz. Hazırlanmış gruplara dahil olabilir, rezervasyon ya da anında sisteme dahil olma seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bireysel seçeneğin haricinde de, KKTC tekne turunda tercih edilecek gruplar anlayışında farklı seçenekler bulunmaktadır. Çiftler için düzenlenen tekne turları bulunmaktadır. Uygun fiyat ile hitap edilmektedir.

Büyük gruplar için yani kalabalık gruplar için düzenlenmiş tekne turları bulunmaktadır. Yalnızca çocuklara yönelik çocuklar için düzenlenmiş tekne turlarının yer aldığı görülecektir. Adrenalin meraklıları için özel etkinliklerin bulunduğu ekstra tekne turlarının yer aldığını göreceksiniz. Ayrıca yeni evlenmiş iseniz, balayı planınız bulunuyor ise, bu kapsamda hazırlanmış tekne turlarına katılım sağlayabilirsiniz. Macera sevenler için, saklı hazineleri görmek isteyenler için düzenlenmiş farklı farklı tekne turları da bulunmaktadır.

KKTC Tekne Turunda Fiyatlar Nasıl?

Elbette tercih edeceğiniz etkinliğe göre, farklı fiyat anlayışları ile karşılaşacaksınız. KKTC tekne turunda fiyatlar nasıl? Kişi başı ücret sisteminin dahil olduğunu göreceksiniz. Tercih edeceğiniz tur belirleyici olmak ile birlikte, genelde tur fiyatlarının kişi başı 80 Türk Lirası civarından başladığını görebilirsiniz. Ancak özel etkinlik kapsamında bir değerlendirme gerçekleşecek ise, böyle bir durumda karşınıza Euro üzerinden kişi başı ücret anlayışının çıkması muhtemel olabilir. Sadece 39 Euro kişi başı ücret ile ya da sadece 49 Euro kişi başı ücret ile karşılaşabilirsiniz.

KKTC Tekne Turuna Dahil Olan Giderler

Peki tercih etmeniz durumunda, bu kişi başı ücretleri kabul etmeniz durumunda, ücret anlayışının içerisine neler dahildir? KKTC tekne turuna dahil olan giderler nelerden meydana gelmektedir. Elbette tekne içerisinde bulunma bedeli ücrete dahildir. Bunun dışında yeme-içme anlayışının da fiyatlara dahil edildiği görülecektir. Genel uygulamaya bakıldığında, tercih edilmesi durumunda yemek anlayışının içerisinde, geleneksel mutfak tatlarının olduğu görülecektir.

Salata ikramının olduğu görülecektir. Minimum 10 farklı çeşit ile karşılanacaksınız. Ayrıca kömürde ızgara çeşitlerini, çipura çeşitlerini, özel terbiyeli kuzu şiş ya da tavuk şiş çeşitlerine de görebilirsiniz. Mevsim meyvelerinin buz üzerinde servis edilmesi anlayışı ile karşılaşabilirsiniz. Genelde tek bir bira ya da tek bir meşrubat fiyatlara dahildir. Bunun dışındaki tüm içeceklerin ekstra fiyatlandırma ihtimali olacaktır. Bazı turları tercih etmeniz durumunda, örneğin kişi başı 49 Euro civarında turu tercih etmeniz durumunda, limitsiz şarap ve bira ya da içecek ikramından yararlanabilirsiniz.

KKTC Tekne Turu Rezervasyon

Tavsiye edilen uygulama KKTC tekne turu anlayışını gündeme getirdiğinizde, ön rezervasyon işlemini yapmanız olacaktır. KKTC tekne turu rezervasyon işlemini yapmanız dahil edilen etkinliklere önceden yer ayırmanız, daha ekonomik ve daha geniş içerikli bir hizmet almanız anlamına gelecektir. İşletmelerin elektronik posta servislerini ya da irtibat telefon numaralarını ve benzer iletişim seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ön ödeme sistemini tercih etmeniz durumunda, ekonomik açıdan daha uygun seviyeler ile karşılaştığınızı da göreceksiniz.