Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelmeyi planlıyor iseniz ya da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunuyor iseniz, farklı etkinliklere ev sahipliği yapan bir Akdeniz ada ülkesinde bulunduğunuzu bilmelisiniz.

Bize 7/24 Yazabilirsiniz

Kıbrıs gezileri sadece plajlardan, deniz, kum, güneş üçgeninden meydana gelmemektedir. Aynı zamanda gezi programına tarihi alanları, dokuları da dahil etmemiz mümkün olacaktır. Bunun ile birlikte, eğlence sizin için önemli ise, gece hayatını seviyor iseniz, özellikle casinoların, kumarhanelerin yer aldığı ortamlara gitmek istiyor iseniz, gezi rehberinize bu tip faaliyetleri de dahil etmeniz mümkün olacaktır.

Kıbrıs’a Nasıl Gideceğim?

Sizlere Kıbrıs gezileri tarihi turistik mekanları hakkında bilgi vermeden önce, adaya ulaşım konusunda kısa bir bilgi vermek istiyoruz. Kıbrıs’a nasıl gideceğim? Ada’ya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ulaşım konusunda iki farklı seçeneği tercih etme şansınız bulunmaktadır. Girne Tekne Turu Havaalanı taşımacılığını tercih edebilirsiniz. Böyle bir durumda Ercan uluslararası havalimanı’na iniş yapacaksınız. Türkiye tarafından yasal olarak tanınan bir havaalanı olduğu görülmektedir.

Herhangi bir uçuş şirketi ile Türk Hava Yolları ya da Pegasus veya Atlas jet gibi şirket ile Lefkoşa’da bulunan Ercan Havalimanı‘na gelebilirsiniz. Ayrıca deniz taşımacılığını tercih etme imkanınız da bulunmaktadır. Mersin Taşucu ve Alanya limanlarından düzenli feribot seferlerinin düzenlendiği ve ulaşım imkanının yaratıldığı görülmektedir. Bunun yanında hızlı feribot seçeneği, arabalı feribot seçeneği, yük gemileri ile de ulaşım işlemini gerçekleştirmeniz ya da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelmeniz mümkün olacaktır. Adaya geldiğiniz andan itibaren, araç kiralama, taksi kiralama ve benzeri ulaşım seçenekleri ile ada içi ulaşım sorununu da hızlı ve ekonomik bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

Kıbrıs Tekne Turları S.S.S

📌Kıbrısta Ne Zaman Eğlenebilirim

Tatilde eğlence anlayışı belirli saat dilimleri içerisinde gerçekleşeceği ve diğer zaman dilimlerinde dinlenilmesi gerektiği gibi bir öngörü bulunmaktadır. Kıbrısta eğlence anlayışı günün her saati içerisinde gerçekleşmektedir. Bu sayede ise belirli bir zaman dilimi içerisinde gezmek veya eğlenmek zorundalığı söz konusu değildir. Günün her anını keyifli ve eğlenceli geçirebilmeniz mümkündür.

📌Kıbrısta Gezerken Eğlenebilir miyim?

Kıbrıs bölgesinde gezerken eğlenilebilmesi için önemli ayrıcalıklar sunulmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise tekne veya yat turu seçenekleri bulunmaktadır. Denizde turlar ile koyları gezerken tekne veya yat içerisinde müzik eşliğinde dans edebilir arkadaşlarınız ile özel zamanlar geçirebilirsiniz. Kıbrısta gezerken eğlenilebilmesi mümkün olmaktadır.

📌Kıbrısta Eğlence Anlayışı Nasıldır

Kıbrıs bölgesinde her yaş grubuna ve her eğlence anlayışına uygun seçenekler bulunmaktadır. Gece hayatı içerisinde gece kulüpleri, bar ve pub gibi seçenekler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra tekne ve yat turu seçenekleri bulunmaktadır. Tur seçenekleri ile çeşitli etkilikler bulunmakta ve koyların gezilebilmesine olanak verilmektedir. Kıbrısta eğlence anlayışı bu seçenekler ile her bireye hitap etmektedir.

Kıbrıs’ta Görülecek Yerler

Gezi rehberi anlayışında, Kıbrıs gezileri anlayışında, adada görebileceğiniz çok farklı yerler bulunmaktadır. Turistik mekanların yanında, tarihi dokularda, Kıbrıs’ta görülecek yerler arasında yer almaktadır. Girne’ye gelmeyi düşünüyor iseniz, burada mutlaka Hilerion kalesi’ni görmeniz gerekecektir. Surlar içi bölgesini gezmeniz tavsiye edilecektir. Utanç evi olarak isimlendirilen Barbarlık Müzesi’ni de ziyaret ya da gezi programını da dahil etmelisiniz.

Bella Pais Manastırı batık gemileri ile meşhur olan Girne Kalesi yine tercihler arasında bulunabilir. Ayrıca kafeleri ile ün salmış Girne yat limanı da mutlaka gezi planımız içerisinde yer almalıdır. Zamanın ötesinde bir yapı olarak dikkat çeken Mavi Köşk, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen hemen hemen herkesin tercih ettiği bir ortamdır. Tarihi dokuları günümüze kadar aktarmayı başarmış Aziz Mama kilisesini görmeniz, en ilginç yapılardan bir tanesi olan Büyükhan içerisinde bulunmanız da tavsiye edilecektir.

Tiyatronun gelişimine katkı sağlayan harabelerden meydana gelmiş Solea Harabeleri ve tiyatroları da görmemiz gereken yerler arasında bulunmaktadır. Berrak suyu ile dikkat çeken, bembeyaz kumsalları ile ilgi odağı haline gelen ayıa napa kasabasını da mutlaka değerlendirmelisiniz. Sıcak bir ortam arıyor iseniz, Amados Köyü tam size göre olacaktır. Ayrıca Larnaka üzerinde Akdeniz havasının hakim olduğu uzun sokakları ile dikkat çeken Larnaka bölgesinde de ya almanız tavsiye edilmektedir.

Kıbrıs’ta Eğlence Faaliyetleri

Gezi rehberi anlayışında, eğlencede sizler açısından ön plana çıkıyor ise, Kıbrıs’ta eğlence faaliyetleri anlayışında sadece gece kulüpleri, kumarhaneler ve benzer ortamlar bulunmamaktadır. Elbette barlardan, gece kulüplerinden, renkli gece hayatından yararlanabilirsiniz ancak, bahsedildiği gibi eğlence faaliyetleri içerisinde ayrıca, her yıl yaz mevsiminde düzenlenen festivallerde bulunmaktadır. Dönemi denk getirmeyi planlayabilir iseniz, bu festivallere de katılabilirsiniz.

Festivallerde yer alan küçük büfelerden, restaurantlardan, Kıbrıs mutfağına ait olan ürünleri satmanız, denemeniz mümkün olacaktır. Ayrıca festivallerde güzellik yarışmalarının düzenlendiği, konserlerin verildiği, defile düzenlemelerinin yapıldığı görülecektir. Balo tertip edilmekte, şans oyunları düzenlenmekte, lunapark faaliyetlerine yer verilmekte, eşsiz bir eğlence ortamı yaratılmaktadır.

Kıbrıs’tan Ne Alınır?

Kıbrıs gezileri içerisinde yer aldığınızda, dönüş yolculuğunuzda, tanıdıklarınıza, eşinize, dostunuza, akrabalarınıza elbette hediye almayı düşünüyor olabilirsiniz. Nereleri ziyaret etmelisiniz? Nerelerden tedarik işlemini yapabilirsiniz? Kıbrıs’tan Ne Alınır? Lefkoşa Büyük Han ziyaret planınızda bulunabilir, Lefkoşe belediye pazarı ziyaret planınızda bulunabilir, Girne çarşısına gidebilirsiniz.

Kendine has özelliklerden, lezzetlerden alabilir, hediyelik eşya reyonlarından istediğinizi en ekonomik bedeller ile tedarik edebilirsiniz. Elbette hediyelik eşya seçeneklerinde tekstil ürünlerinin yer aldığı da görülmektedir. Girne yat limanı çevresinde bulunan giyim mağazalarını tercih edebilirsiniz. Lefkoşa’ya bağlı Dereboyu Caddesi’ndeki butikleri tercih edebilirsiniz. Buralardan da kozmetik ürünleri, tekstil ürünlerini, parfümleri ve benzeri ürünleri uygun fiyatlar ile almanız mümkün olacaktır.